Regaty Miedzymielniane 2017

To byly bardzo trudne regaty! Nie ze względu na dużą siłę wiatru, tylko jego brak. Predkosć 0,5 węzła to w tych warunkach było bardzo szybko. Do tego słynne wolińskie mielizny. Jacht Klub Cztery Wiatry udowodnił, ze potrafimy szybko żeglować w każdych warunkach i zostawić za rufą teoretycznie dużo szybsze jachty. miedzymielzniane 2017 parzy

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii Open powyżej 8 metrów.

Aleksander i Iwona Mikołajow Neferetiti (2 miejsce), Piotr Parzy z partnerka- Hadron (1 miejsce), Szymon Kubanek - One (3 miejsce), 

Z naszego klubu udział brał także jacht Mescalero pod dowódctwem Radosława Okińskiego i Anią Okińską w załodze, którzy zajęli miejsce 5te w grupie otwartej powyżej 8 metrów. 

 

Należy podkreslić  wspaniale przyjęcie jakie zorganizowali uczestnikom regat organizatorzy. Z pewnocią wszyscy będą chcieli wziać udział w kolejnych już XX Regatach w przyszłym roku.

 

To już 19. Regaty Międzymieliźniane jakie odbyły się na wolińskiej przystani żeglarskiej w dniach 26-27.08.2017 r. z udziałem 94 uczestników na 42 jednostkach żaglowych zarówno klas mieczowych jak i jachtów balastowych o większym zanurzeniu. Po oficjalnym otwarciu regat przez Pana Burmistrza Eugeniusz Jasiewicz i V-ce Starosty Marka Matysa żeglarze z całego województwa  przystąpili do rywalizacji na cieśninie Dziwna i Zalewie Szczecińskim.

miedzymielzniane 2017 flauta 2

Słoneczna pogoda, ale i bardzo słaby wiaterek zmusił żeglarzy do wyjątkowej cierpliwości. Główny sędzia podjął decyzję o skróceniu trasy, która i tak wymagała nie lada umiejętności technicznych. Jednak przy leciutkim zefirku udało się sklasyfikować startujące jednostki (poniżej wyniki regat).

miedzymielizniane 2017 wyniki

 

Oczywiście nie obeszło się bez jachtu, któryby nie wszedł na mieliznę, a było to jednostka o nie małym zanurzeniu Verbena z prowadzącym Janem Zieniewiczem, natomiast o Memoriał Ciupka walczyła w tym roku grupa od 6 -8m, gdzie  nagrodę specjalną otrzymał jacht HORNET z prowadzącym Tadeuszem Ciemnym. W regatach rywalizowała także młodzież i dzieci na  jednostkach klasy OPTYMIST i ISA 407, którzy borykali się z małym wiatrem i silnym prądem na cieśninie Dziwna.

Dziękujemy komisji sędziowskiej i holownikowi Jamno z firmy usługi morskie – Piotr Frączek, wszystkim członkom Klubu, personelowi OSiR oraz Drużynie WOPR za pomoc w zorganizowaniu od lat tych sympatycznych regat, jak mówią sami żeglarze oraz Czesławie Łaskarzewskiej za poczęstunek jaki przygotowała dla żeglarzy w postaci ryby.

Impreza finansowana była ze środków przeznaczonych na ten cel przez Burmistrza Wolina.

A hoj za rok na 20 jubileuszowych regatach!
Lucyna Choma