Regaty stepnica 2017

W tym roku Stepnica ugosciła uczestników regat piekną, urozmaiconą żeglarską pogodą i wspaniałym przyjęciem. Jacht Klub Cztery Wiatry osiągnął bardzo dobry wynik sportowy o czym w relacji.stepnica 2017 olek

Jacht Neferetiti (kpt. Aleksander Mikołajów)- zdobywca trzeciego miejsca w grupie KWR II  

 

W VI Regatach Stepnica o Puchar Burmistrza i Miasta i Gminy Stepnica wystartowało 39 jachtów z ponad setką żeglarzy na ich  pokładach. W poszczególnych grupach kształtowało się to następująco:   4 jachty  z pomiarem KWR  I , 4 z pomiarem KWR II, 14 jachtów w grupie Open I i 13 w OPEN II,  a także 4 samotników. 
Pogoda rano nie rozpieszczała i żeglarze chyba bardziej skupili się na świeżych bułeczkach ufundowanych przez Stepnicką Piekarnię Pani Ewy Jeż, dostarczonych w sposób profesjonalny, mimo smug  deszczu, przez  Annę Turniak. Posileni żeglarze przybyli licznie na odprawę kapitanów, która jednocześnie przy rozbrzmiałych dźwiękach dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa, była momentem uroczystego otwarcia VI Regat Stepnica. 

Wszystkie nurtujące żeglarzy pytania i kwestie organizacyjne zostały rozwiane przez Sędziego Głównego - Jerzego Kaczora, a organizatorzy zadbali również o rozwianie kłębiących się nad zalewem chmur ;-) W ten sposób w pięknym już słońcu i przy delikatnym wietrze rozpoczęto wyścig.  Pogoda na trasie jeszcze raz sprawiła niespodziankę, zwłaszcza załodze jachtu TOMAHAWK, ale dzielni strażacy z OSP Stepnica  na łódce ratowniczej OCHOTNIK, sprawnie pomogli uporać się z żywiołem.  
Wyniki regat zostały uroczyście ogłoszone  w Amfiteatrze podczas Biesiady Rybnej. Statuetki oraz dyplomy wręczył osobiście  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski wraz z Sekretarzem Gminy Mariolą Kwiryng.  

W grupie KWR I pierwsze miejsce zdobył s/j O’DANA z kapitanem Januszem Frączkiem, KWR II s/y LIVELY Bronisławem Zimnickim na czele (Trzecie miejsce Aleksander Mikołajów na Nefertiti), w grupie OPEN I wygrał s/y LOW BUDGET Zdzisława Kosa, Trzeci byl Radosław Okiński na Mescalero, piaty Marek Antoniuk prowadzacy jacht Lidafin, a siódmy Sunrise z kapitanem Walerianem Zegzdrynem),

stepnica 2017 nagrody 1

OPEN II najlepszy był FUJIMO 55 Stanisława Lenkiewicza (Trzecie miejsce Szymon Kubanek na One).

stepnica 2017 Szymon

 

Wśród samotnych żeglarzy pierwszy finiszował Jerzy Majszczyk na s/y NEUTRINO.

W tym roku po raz pierwszy przyznano Puchar Przechodni im. Kpt Roberta Hilgendrofa dla bezwzględnie najszybszego jachtu regat. Puchar cenny, a zdobył go „niskobudżetowy” s/y LOW BUDGET Zdzisława Kosa z Klubu 4 Wiatry Świnoujście.

stepnica 2017 zdzichu 
Serdeczne podziękowania Sławkowi Turniakowi z LOK w Stepnicy za całokształt działań i mobilizację rodziny przy organizacji regat, Lechowi Zajdzie z  Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego „Szuwarek” za pomoc przy technicznych sprawach, Lesławowi Łukawskiemu za bezpieczne i sprawne manewry statkiem sędziowskim "TRUXA", LOK w Stepnicy za finansowe wsparcie poczęstunku.

Autor zdjęć: Patryk  Baryła i Mariusz Kopiecki

wyniki mozna znalezc na stronie http://zeglarski.info/wp-content/uploads/2017/07/Wyniki-VI-REGATY-STEPNICA-2017.pdf

Galeria zdjec i relacja na stronie https://www.stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/3441_vi_regaty_stepnica_-_relacja